אטרקציה תיירותית לכל בני המשפחה -
בחוות "דגי הדן" בגליל העליון מצפה לכם היכרות מרתקת עם גידול דגי הפורל ממש משלב הדגיגונים

זה שדגים הם בריאים ידענו, אבל חוות "דגי הדן" אשר בקיבוץ דן על גדות נהר הדן באצבע הגליל מציעה גם מידע חשוב על הדגים וגם בילוי בחיק הטבע המשולב בהכרות חוייתית עם תהליך גידול דגי הפורל, החל משלב הביצים המופרות ועד למשקל של 550 גרם לשיווק.

חוות "דגי הדן", פתוחה לביקורים בכל יום, בחווה 45 בריכות, החל מבריכות לדגיגונים הקטנטנים, ועד בריכות המתאימות לשלבים שונים של גידול הדגים, בריכה מיוחדת לגידול דגי ענק ומתקני טיפול ובקרה מתקדמים.

הסיור בחוות "דגי הדן" הינו חוויה ייחודית  ומעניינת.
הסיור במקום אורך בין 30 דקות ועד 45 דקות ע"פ רמת העניין.

במהלך הסיור נחשפים המבקרים לתהליך שעוברים הדגים בחווה. ראשית המסלול הינו במדגרים ובהם מאות אלפי ביצי דגים מארה"ב, אשר מוכנסים לבית האימון ולאחר מספר ימים בוקעים מהם הדגיגים. בהמשך הטיפול מרגילים אותם למזון מיוחד המעשיר אותם. בהמשך ניתן לעקוב אחר הדגיגים החל מגיל 8 שבועות וממשקל של 2 גרם, בבריכות הגידול השונות ועד למשקל הסופי של כחצי קילוגרם. בבריכות הפזורות ברחבי החווה ניתן להבחין במערכת ממוחשבת, שתפקידה לבקר את רמת החמצן במים, ובמידת הצורך להפעיל חמצניות מיוחדות אשר מתיזות רסיסי מים ומאפשרות לטיפות המים לספוח חמצן. גם מערכת ההזנה הוא ממוחשבת, ומזינה את הדגים על פי גודלם וכמות הדגים בבריכה.

עוד ניתן לראות בחוות "דגי הדן", גם את מתקני הדייג המיוחדים השואבים את הדגים מהברכות בדרכם אל בית האריזה ומתקני העיבוד (שאינם פתוחים לקהל), בקצה החווה מוצב מתקן סינון, אשר מסנן את מי הבריכות לפני שהם חוזרים לנחל הדן, על מנת למנוע זהום כלשהו לסביבה.

כדאי לבקר בחנות של "דגי הדן", בה ניתן לרכוש סוגים שונים של דגי פורל טריים במחירים מוזלים.

חוות "דגי הדן" פתוחה כל השנה באמצע השבוע בין השעות: 8:00 – 16:00 בחורף ועד 17.00 בקיץ .
בימי שישי וערבי חג האתר פתוח בין השעות- 8:00 – 15:00 וניתן לשהות בחווה עד השעה 16:00

איך מגיעים? הכניסה לחווה היא דרך השער הראשי של קיבוץ דן או בכניסה משער בית אוסישקין ומשם ע"פ השילוט.
כניסה לחנות הדגים פתוחה לקהל הרחב.
סיורים בתשלום ובתיאום מראש בטלפון - 04-6902411.
בקרבת מקום: צוק מנרה, מסלולי קייקים בנחל הדן, מפל התנור, ואגמון החולה. דגי הדן, קיבוץ דן, ד.נ הגליל העליון, 12245 טל' 04-6902411

 

נטאפקס אינטראקטיב